Jan Sluijters, schilderbeest

AVRO-documentaire in samenwerking met Singer Laren

Schilder Jan Sluijters (1881-1957) lijkt de tijdgeest voor te blijven. Hij verkent alle kanten van het schildervak: hij schildert impressionistisch, kubistisch en traditioneel. Beroemd zijn zijn naakten, portretten en nachtlandschappen.

Schilderbeest

Jan Rudolph de Lorm leidt de kijker rond in Singer Laren. Joost Zwagerman vertelt over zijn werkwijze. Marte Röling heeft affiniteit met zijn schilderijen. Kunstenaar Rob Scholte bezit een grote tekeningenverzameling van Sluijters. Kleinkind Else Gerritsen schetst hem. Zo komt het schilderbeest tot leven.

Invloed

Waarom maakt hij als Prix de Rome winnaar ruzie met de jury die hem de schildersprijs toekent? Waarom is hij dol op het schilderen van zwarte personen? Wat is zijn invloed op Mondriaan en op de Cobra-schilders?

Uitzendingen

De 52 minuten documentaire Jan Sluijters, schilderbeest is gemaakt voor AVRO Close Up in samenwerking met Singer Laren. Camera Martijn Tervoort, regie Paul Kramer.

11a-Sluijters11c-Sluijters

11b-Sluijters

>
<